Savo-Karjalan Sosidalidemokraatit saavat Pohjois-Savossa kokoon 81 ehdokkaan listan, Pohjois-Karjalassa puolestaan täyden listan eli 73 ehdokasta. Aluevaalilautakunnat vahvistavat ehdokasasettelun ja ehdokasnumerot torstaina 23. joulukuuta. Vaalit käydään 23. tammikuuta 2022.

POHJOIS-KARJALA

  1. Ainasto Päivi Joensuu
  2. Eloranta
Satu-Sisko Joensuu
  3. Eronen
Virpi
Liperi
  4. Eskelinen
Seppo Joensuu
  5. Forsberg Maarit
Joensuu
  6. Heinonen
Eila Joensuu
  7. Hirvonen Jukka-Pekka Joensuu
  8. Holopainen Mervi
Kitee
  9. Honkanen Anu Joensuu
  10. Honkanen Jukka Kontiolahti
  11. Huldén Alf Joensuu
  12. Hurskainen Veli-Matti Nurmes
  13. Ikonen Jyrki Joensuu
  14. Itkonen Tarja Joensuu
  15. Jumppainen Esko
Joensuu
  16. Kangaskolkka Emilia Liperi
  17. Karhapää Henna Joensuu
  18. Kinnunen Marjatta Kontiolahti
  19. Kinnunen Tuomas Joensuu
  20. Koikkalainen Saara
Joensuu
  21. Kontturi
Juha Kontiolahti
  22. Koponen
 Tanja Outokumpu
  23. Kosonen Pentti Joensuu
  24. Kuronen Riitta Polvijärvi
  25. Kärkkäinen Eero Lieksa
  26. Kärkkäinen
Tarja Lieksa
  27. Kärkäs Joakim Joensuu
  28. Lahtela
Esa Kitee
  29. Lepola
Tero Tohmajärvi
  30. Lindell
Nils Outokumpu
  31. Mahlavuori Ritva Nurmes
  32. Makkonen Raija Joensuu
  33. Mikkonen Virve Joensuu
  34. Mustonen Tiina Polvijärvi
  35. Muukkonen Aili Kitee
  36. Myller Juuso Joensuu
  37. Mäkisalo-Ropponen Merja Joensuu
  38. Mäntynen Matti Kontiolahti
  39. Nenonen Reetta Juuka
  40. Nousiainen Kirsi Liperi
  41. Nyyssönen Leena Kontiolahti
  42. Ollilainen
 Pekka Nurmes
  43. Pakarinen Tuula Liperi
  44. Pakarinen
Juha Kontiolahti
  45. Parviainen Martti Joensuu
  46. Peltonen 
Anniina Joensuu
  47. Pesonen Matti Joensuu
  48. Pikkarainen Jorma Nurmes
  49. Puustinen Antti-Henrikki Heinävesi
  50. Puruskainen-Saarelainen Anna Ilomantsi
  51. Rauma Simo Joensuu
  52. Rissanen Toivo Outokumpu
  53. Rissanen Tanja Joensuu
  54. Rissanen Sanna Liperi
  55. Ruokolainen Jari
Nurmes
  56. Räisänen Tiina Joensuu
  57. Rämänen Pirjo Joensuu
  58. Räty Margareetta Joensuu
  59. Salstela Jani
 Heinävesi
  60. Stenberg-Louko Irmeli
Joensuu
  61. Tanninen Jarmo Kontiolahti
  62. Taponen Matti
 Lieksa
  63. Tiainen Mikko
Kontiolahti
  64. Tielinen Ari Joensuu
  65. Tiittanen Hanna
Joensuu
  66. Tolvanen Paula
Kitee
  67. Tossavainen Seppo Lieksa
  68. Vartiainen Marja-Terttu Outokumpu
  69. Viitalahti Marjo Tohmajärvi
  70. Väistö Vuokko Tohmajärvi
  71. Vänskä Teemu Kontiolahti
  72. Väänänen Päivi Joensuu
  73. Väänänen Eira Joensuu

 

POHJOIS-SAVO

  1. Aallosvirta Veijo Siilinjärvi
  2. Aholainen Anne Leppävirta
  3. Airaksinen Tanja Kuopio
  4. Backnäs Teemu Kuopio
  5. Berg Niina Kuopio
  6. Brandt Elina Varkaus
  7. Daavitsainen Risto Siilinjärvi
  8. Dahlström Janita Kuopio
  9. Eskelinen Mika Kuopio
  10. Halonen Ester Sonkajärvi
  11. Hakokivi Nina Kuopio
  12. Hartikainen Pentti Kiuruvesi
  13. Haverinen Timo Kuopio
  14. Hedman Pia Varkaus
  15. Heinonen Kimmo Siilinjärvi
  16. Herranen Jussi Rautalampi
  17. Hiltunen Mikko Lapinlahti
  18. Holopainen Pekka Joroinen
  19. Hujanen Juha Kuopio
  20. Huotarinen Laura Kuopio
  21. Hynninen Erkki Leppävirta
  22. Hynynen Vesa Sonkajärvi
  23. Hyttinen Ulla Kuopio
  24. Hämäläinen Pia Siilinjärvi
  25. Häyrinen Petteri Varkaus
  26. Jauhiainen Anssi Kiuruvesi
  27. Järn Sari Joroinen
  28. Kaartinen Tiina Kuopio
  29. Karjalainen Juha Siilinjärvi
  30. Kauppinen Sanna Iisalmi
  31. Kirsikka-aho Eini Kuopio
  32. Kokki Esa Kuopio
  33. Kokki Hannu Kuopio
  34. Kokko Simo Kuopio
  35. Korhonen Irma Lapinlahti
  36. Kuosmanen Sani Kuopio
  37. Kosunen Jaakko Kuopio
  38. Kyyriäinen Marko Iisalmi
  39. Lahtinen Timo Suonenjoki
  40. Lankinen Mikko Kuopio
  41. Luoma Tytti Kuopio
  42. Luostarinen Tuomo
Leppävirta
  43. Luoto Anne Suonenjoki
  44. Marttila Jari
Iisalmi
  45. Miettinen Heikki
Siilinjärvi
  46. Miettinen Taija Kuopio
  47. Morko Miina Siilinjärvi
  48. Moursad Fatima Kuopio
  49. Partanen
Jouni
 Kuopio
  50. Parviainen Kari Kuopio
  51. Pasanen Janika Kuopio
  52. Pentti Ilkka
Kuopio
  53. Pitkänen Jaana Varkaus
  54. Pitkänen Katja Siilinjärvi
  55. Pitkänen Henna-Riikka Kuopio
  56. Pollari Juha Kuopio
  57. Pulkkinen Leena Kuopio
  58. Pursiainen Hannele Rautavaara
  59. Pöllänen Tuula Varkaus
  60. Rantonen Saana Kuopio
  61. Romppanen Juha Kuopio
  62. Rosenberg Leena Kuopio
  63. Ryökäs Pauliina Kuopio
  64. Röppänen Neeta Kuopio
  65. Salo Marko Kuopio
  66. Sato Markku Suonenjoki
  67. Soininen Miia Leppävirta
  68. Soininen Juha Varkaus
  69. Sokka Irja Kuopio
  70. Sourunjärvi Virpi Kuopio
  71. Syväys Katariina Siilinjärvi
  72. Tengvall Tiina Kuopio
  73. Tirkkonen Veijo Kuopio
  74. Toppinen Kaija Iisalmi
  75. Tsupari Hannu Varkaus
  76. Viik Sanna Kuopio
  77. Viippola Pia Kuopio
  78. Vuorinen Sari Kuopio
  79. Väänänen Mika Kuopio
  80. Väätäinen Tuula Kuopio
  81. Åhman Kati Iisalmi